19 april 2012 - Handtekeningen onder plan World Trade Center Den Haag

publicatie datum: do 19 apr 2012

Handtekeningen onder plan World Trade Center Den Haag  

 

Vandaag19 april 2012  is de samenwerkingsovereenkomst getekend, waarin de realisatie van een World Trade Center in Den Haag is vastgelegd. Het WTC wordt gevestigd in het Prinsenhof in het Haagse Beatrixkwartier. In juni opent het WTC The Hague officieel.

 

De samenwerkingsovereenkomst is ondertekend door de gemeente Den Haag, de Stichting WTC en Bouwinvest. In de overeenkomst zijn afspraken gemaakt over de exploitatie en het beheer van het World Trade Center.

 

De licentie voor een WTC is in bezit van de gemeente Den Haag. Bouwinvest is de exploitant van het gebouw Prinsenhof. De Stichting WTC - waarvan oud-ambassadeur Frans Engering voorzitter is - houdt toezicht op de activiteiten van het WTC. De stichting bestaat verder uit vertegenwoordigers van regionale bedrijfsleven, het hoger onderwijs en de Kamer van Koophandel.

 

De gemeente Den Haag ziet de realisatie van het WTC als een mooie kans het internationale profiel van Den Haag verder te versterken. Wethouder Henk Kool (Economie): "Het WTC zit al grotendeels vol. Dat betekent dat de behoefte aan internationale bedrijvigheid in Den Haag nog altijd groeit. Dat is goed voor de uitstraling van de stad en uiteindelijk goed voor de Hagenaar zelf."

 

Het World Trade Center is vooral gericht op de internationale zakenwereld. Bedrijven en organisaties op het gebied van internationale handel worden bij elkaar gebracht. Een speciale WTC-businessclub gaat activiteiten organiseren voor internationaal opererende bedrijven en instellingen Het WTC heeft horecavoorzieningen, faciliteiten voor kenniswerkers en vergader- en congresruimte.

 

Er is ongeveer 42.000 vierkante meter kantoorruimte beschikbaar. De officiële opening van het WTC in het Beatrixkwartier in Den Haag vindt plaats op donderdag 7 juni.

 

 


Maandoverzicht | Jaaroverzicht